Mércores, 8 Apr. 2020

Actualizado12:21:09 AM GMT

Estás en Canais Deportes Resultados da III xornada da I Liga Escolar do Val Miñor de duatlón

Resultados da III xornada da I Liga Escolar do Val Miñor de duatlón

Correo-e Imprimir PDF
Duatlón escolar do Val Miñor

 

O pasado domingo día 27 de maio, na Praia da Ladeira, tivo lugar a 3ª xornada e última da liga escolar do Val miñor de dúatlon, proba organizada a través da Concellaría de Deportes do Concello de Baiona, o Clube Ciclista Rías Baixas e o servizo de deportes da Xunta de Galicia en Vigo. A proba contou coa presenza de numeroso público e participantes o cal, tendo en conta a disciplina deportiva á que se refire.  Ao longo das presentes xornadas, a participación alcanzada foi máis que meritoria xa que na categoría prebenjamin participaron 33 escolares, en Benxamines 25, alevíns 24 e infantís 6, polo que conseguiuse mobilizar ao longo do tres xornadas un total de 88 alumnos e alumnas.

As clasificacións finalizaron da seguinte maneira:

PREBENJAMINES MASCULINOS

Clasificación Xeral

1º HUGO MARTINEZ FRAGATA (SABARIS).
2º PEDRO SARMIENTO LIEBANAS (BELESAR).
3º MARTIN BUBA RICARDO (SOUTO DOAS).

PREBENJAMINES FEMININOS
Clasificación Xeral

1º NEREA BARREIRO DA CONCEPCION (COVATERREÑA)
2º GALA RODRIGUEZ ENMANUELLE (BELESAR)
3º MARTA FERNANDEZ LESTAYO (SABARIS)

BENJAMINES MASCULINOS

Clasificación Xeral

1º ANDRES PUJALES CASTRO (ESTUDO).
2º LOIS VAZQUEZ CAMPOS (SABARIS).
3º ALEJANDRO HERNANDEZ VEA (ESTUDO).

BENJAMINES FEMININOS

Clasificación Xeral

1º CLAUDIA PEREZ PLANS (SABARIS)
2º MAGALY BARREIRO DA CONCEPCION (COVATERREÑA)
3º NEREA RODRIGUEZ DOMINGUEZ (BELESAR).

ALEVÍNS MASCULINOS

Clasificación Xeral

1º SAMUEL FERREIRA GONZALEZ (SABARIS)
2º ANDRE GONZALEZ DACOSTA (SOUTO DOAS).
3º PABLO ALVAREZ MARTINEZ (FONTES).

ALEVÍNS FEMININOS

Clasificación Xeral

1º ANDREA PEREZ FERNANDEZ (BELESA)
2º BRANCA HERNANDEZ VEA (ESTUDO)
3º MENCIA CIVIDANES COLUNGA(ESTUDO)

INFANTIL ? CADETE MASCULINOS

Clasificación Xeral

1º ALBERTO MARTINS TABOAS (COVATERREÑA)
2º ROBERTO DOMINGUEZ FRAGATA (1º DE MARZO)
3º XIAN LENDA FERNANDEZ (SABARIS)

Dende a concellería de deportes de Baiona quixeron agradecer todo o esforzo de promoción por parte dos centros de ensino do Val miñor a través do seu corpo docente e ANPAS, así como á labor realizada por parte do Clube Ciclista Rías Baixas, os patrocinadores e os colaboradores, Protección civil Val Miñor e os voluntarios.